Спорт

Залцбург се класира след като беше отписан от полуфиналите в Лига Европа

Да разпространим новината
Австрийският Залцбург се класира на полуфинала на Лига Европа след като в първият мач загуби от Лацио с 4:2, но във вторият победи с 4:1 и с общо резултат 6:5 успя да се класира.

В 55-та минута след асистенция на Луис Алберто, Чиро Имобиле даде аванс на Лацио като направи резултата 0:1.

Минута по-късно Мунас Дабур изравни резултата като отправи красив удар към вратата на стража на Лацио. Асистенцията за гола беше дело на Райнхолд Ябо.

В 72-та минута Амаду Хайдара с удар от дистанция направи резултата 2:1. Асистенцията беше от Валон Бериша.

Две минути по-късно Хуан Хи-чан беше изведен от Дуйе Чалета-Цар с великолепно подаване и направи резултата 3:1.

В 76-та минута подаването на Андре Рамальо Силва попадна точно на главата на Щефан Лайнер, който успя да скочи най-високо и той оформи крайния резултат на мача.

Залцбург 4:1 Лацио

0:1 Чиро Имобиле (55)
1:1 Мунас Дабур (56)
2:1 Амаду Хайдара (72)
3:1 Хуан Хи-чан (74)
4:1 Щефан Лайнер (76)