Спорт

Реал Мадрид продължава на полуфиналите в Шампионска лига

Роналдо
Да разпространим новината
Реал успя да се класира на полуфиналите на Шампионска лига след загуба от Ювентус на Естадио Сантяго  Бернабеу с 1:3 и общ резултат от двата мача 4:3.

Ювентус започна да пресира съперника си още от началото на мача. Във 2-ата минута  след центриране на Сами Кедира от дясно топката попадна на глава на не пазаения  Марио Манджукич, който успя да отбележи гол за „Старата госпожа“  и даде аванс на своя отбор.

В 17-та минута треньорът на  Юве трябваше  да направи принудителна смяна и на мястото на Матия Де Шильо влезе Стефан Лихтщайнер.

Пресата наложе от Ювентус доведе и  до втори гол в 37-та минута, който беше отново от дясно с великолепно центриране от Стефан Лихтщайнер към Марио Манджукич, който не пропусна и направи резултата 0:2.

През второто полувреме пресата на  „Бианконерите“ продължи и в 61-та минута грешкка на вратаря Кейлор Навас  доведе до трети гол във вратата на „Кралския клуб“. Авторът на гола беше Блез Матюиди, който беше на точното място.

В 3-та минута от продължението Бенатия направи нарушение в наказателното поле и съдията Майкъл Оливър отсъди 11 метров наказателен удар. След реплика, която Буфон отправи към съдията той получи директен червен картон и на негово място влезе резервния вратар Войчех Шченсни. Роналдо не пропусна от бялата точка и направи резултата 1:3 и благодарение на него Реал успя да се класира на полуфиналите.

Реал Мадрид 1:3 Ювентус
0:1 Марио Манджукич (2)
0:2 Марио Манджукич (37)
0:3 Блез Матюиди (61)
1:3 Кристиано Роналдо (93)