БГ Футбол Главни Спорт

„Лудогорец“ започна с победа защитата на титлата си

Да разпространим новината

„Лудогорец“ започна с победа защитата на титлата си. Разградчани спечелиха с 2:0 срещу новака „Царско село“ в мач от първия кръга на родния футболен шампионат. Двубоят се изигра на ст. „Ивайло“ във Велико Търново, за да се съхрани тревното покритие на „Лудогорец Арена“ заради реванша с „Ференцварош“ от Шампионската лига.

Тимът на Стойчо Стоев взе своето с две попадения на Клаудиу Кешерю – едно преди и едно след почивката.

Треньорът на шампионите направи цели 10 промени спрямо единайсеторката от гостуването в Унгария, като само Георги Терзиев запази титулярното си място.

„Лудогорец“ поведе в 7′, когато Жоржиньо бе задържан от Веселин Минев в наказателното поле на „царете“, а Кешерю превърна в гол отсъдената дузпа. В оставащите минути до почивката не се случи нищо интересно, освен един удар на Георги Минчев от състава на гостите, при който топката прелетя над вратата.

Шампионите удвоиха аванса си в средата на второто полувреме. Влезлият като резерва Дан Битон центрира, Димо Бакалов продължи към Кешерю, а той надскочи двама, за да прати топката в мрежата – 2:0.