BGtop
Спорт

Холандия победи Германия в Амстердам

Да разпространим новината

Холандия записа първата си победа в лига „А“, група 1 на Лигата на нациите, след като надигра с 3:0 Германия в сблъсъка между двата тима на „Йохан Кройф Арена“ в Амстердам. Домакините изиграха много силен мач в тактическо отношение и нанесоха тежък удар по самочувствието на своя съперник. Вирджил ван Дайк даде преднина на своя тим в 30-ата минута, Мемфис Депай удвои в 87-ата, а класическия успех оформи Жоржиньо Вайналдум в 93-ата минута. Гостите също имаха своите възможности, но така и не намериха верния път към вратата на Яспер Силесен и записаха втори мач без победа в групата, което доста усложнява положението им в битката за първото място.;

(30`) Вирджил ван Дайк- 1:0