БГ Футбол Спорт

Ботев победи само с 1:2 Верея

ботев пловдив
Да разпространим новината

Ботев (Пловдив) победи като гост Верея с резултат 1:2 в среща от 10-ия кръг на Първа професионална лига. Първото попадение бе дело на Тодор Неделев в 24-ата минута от дузпа. Девет минути по-късно Лъчезар Балтанов удвои. В 56-ата минута Верея намали след автогол на Димитър Пиргов.

В 24-ата минута гостите поведоха от дузпа. Йордан Минев подаде към Лъчезар Балтанов, който шутира с едно докосване, но топката удари ръката на Весилиев. Главният съдия даде най-тежкото наказание и зад топката застана Неделев. Лидерът на „канарчетата“ опъна мрежата с плътен изстрел по земя.

В 33-ата минута пловдивчани си осигуриха комфорнта преднина. Балтанов се оказа най-съобразителен в наказателното поле и вкара с глава, след центриране от корнер на Тодор Неделев – 0:2!В 56-ата минута Верея се върна в мача. Антон Огнянов излезе на добра позиция за гол и шутира по диагонала. Пиргов се хвърли на шпагат и забоде кълбото в собствената си врата за 1:2.

ВЕРЕЯ – БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:2

0:1 Неделев 24 д.
0:2 Балтанов 33
1:2 Пиргов 56 авт.

ВЕРЕЯ: 27. Георгиев, 21. Запрянов, 3. Коуроупис, 15. Весилиев, 6. Иванов, 16. Малек, 88. Тевия, 24. Диара, 8. Станчев, 10. Огнянов, 11. Вушорович

БОТЕВ ПД: 22. Кайзер, 2. Соуза, 3. Пиргов, 6. Ничев, 23. Минев, 10. Юсеин, 17. Балтанов, 8. Неделев, 93. Афонсо, 39. Вутов, 20. Петков