BGtop
Спорт

Англия победи Испания на контраатака

Да разпространим новината

Англия изненада Испания с много директен и ефективен футбол и красиви голове, с които победи с 3:2 в Севиля лидера в Група 4 на Лига „А“. Това бе първа домакинската загуба на „Ла Роха“ в официален двубой от 15 години насам и първи успех на „трите лъва“ в Испания от 1987 година. Селекцията на Гарет Саутгейт взе аванс от три гола до почивката след две попадения на Рахийм Стърлинг (16′, 38′) и едно на Маркъс Рашфорд (29′). С две асистенции пък се отличи Хари Кейн. След почивката Пако Алкасер (58′) върна едно попадение, а испанците не получиха дузпа в 63-тата минута, когато Джордан Пикфорд задържа Родриго в наказателното поле. В 97-ата минута Серхио Рамос оформи крайния резултат.

Испания: Де Хеа; Кастро, Рамос, Начо, Маркос Алонсо; Алкантара, Бускетс, Саул (56′-Алкасер); Аспас (56′-Себайос), Асенсио, Родриго (72′-Мората)

Англия: Пикфорд; Трипиър (85′-Александър-Арнолд), Гомес, Магуайър, Чилуел; Уинкс (91′-Чалоба), Дайър, Баркли (76′-Уокър); Стърлинг, Рашфорд, Кейн